Masa mięśniowa bez tajemnic

Masa mięśniowa bez tajemnic

W tempie błyskawicy zbliża się sezon wyjazdowy, warto zatem zwiększyć starania o poprawę swojej wyglądu sylwetki przed wyjazdem na wakacje. Żeby pozbyć się zbędnego tłuszczu oraz wyrzeźbić mięśnie powinniśmy zaplanować odpowiednią dietę, zwiększyć aktywność fizyczną a także pomyśleć o zakupie odpowiednich suplementów, które zdecydowanie ułatwią osiągnięcie i utrzymanie założonych rezultatów.

Pierwszym etapem, jaki powinniśmy uczynić w drodze do upragnionej sylwetki jest poprawienie swojego sposobu odżywiania. Powinniśmy zredukować lub w zupełności wyeliminować z diety niepotrzebne produkty tłuszczowe, słodycze, słodkie napoje oraz potrawy smażone na głębokim oleju lub smalcu. Jeśli życzymy sobie zredukować wagę i spowodować, że nasze mięśnie będą dużo wyraźniej widoczne i pełne musimy na pewno dostarczyć do organizmu dobrej jakości białko pochodzenia zwierzęcego. Bardzo dobrym źródłem pełnowartościowego białka jest odżywka proteinowa, owoce morza, jaja kurze, chude produkty mięsne szczególnie kurczak jak również szynka wieprzowa. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, żeby dziennie dostarczyć do naszego organizmu co najmniej 1, 8 grama białka na kilogram masy ciała. Jeśli zależy nam aby przyspieszyć efekty zainteresować nas powinna odżywka na masę. Stanowi ona wspaniałą alternatywę dla tych wszystkich osób, które maja problem z przybraniem na masie mięśniowej. Zazwyczaj stosuje się je po treningu, ponieważ wówczas trwa tak zwane okno anaboliczne.

Oprócz diety ważny jest również trening oraz innego typu aktywność fizyczna (spacery, przebieżki, gra w tenisa).

Ostatnim równie istotnym elementem niezbędnym do sukcesu są suplementy diety. Ja ze swojej strony mogę rekomendować tanie produkty, ponieważ nie ma sensu płacić więcej gdy skład jest praktycznie taki sam.

Jeżeli odpowiednio przyłożymy się do pracy nad sylwetką to z całą pewnością osiągniemy oczekiwane rezultaty.