Odżywki na masę - jakie oraz dla kogo?

Odżywki na masę - jakie oraz dla kogo?

Ludzie, którzy trenują na siłowni, aby zwiększyć swoją masę mięśniową, zazwyczaj kiedyś w końcu sięgają po różnego typu odżywki pomagające w przyroście masy mięśniowej. O ile we wstępnym etapie ćwiczeń wystarczać może po prostu lepsza dieta a także przyjmowanie większej ilości kalorii, to wraz z upływem czasu, aby sobie udogodnić zadanie, warto sięgnąć po tak zwane odżywki na masę. Mimo to ciągle trzeba zawsze koniecznie pamiętać, oraz przestrzegają o tym zawodowi i doświadczeni kulturyści, że odżywki to nic innego jak dodatki do diety i nie mogą one zastąpić wysokoenergetycznej i bogatej głównie w białko jadłospisu.

Odżywki które pomnażają masę mięśniową mogą zawierać rozmaite substancje będące budulcem mięśni. Takie odżywki na masę z kreatyną uważane są przez naprawdę wielu kulturystów za najlepsze. Kreatyna bowiem przyspiesza tworzenie się mięśni, powiększa ich siłę oraz wydolność. znajduje się zresztą ona także w mięśniach. Innym rodzajem odżywek na masę są odżywki białkowe. Białko jest bowiem podstawowym budulcem mięśni ludzkich. A że dostarczyć wymagane ilości białka z jedzenia jest niełatwo, zwłaszcza na bardziej zaawansowanym stadium treningu, konieczne jest zdecydowanie sięna odżywki białkowe. Są to najczęściej stosowane z odżywek na masę i nie ma prawdopodobnie żadnego ćwiczącego, który ich nie stosuje. Białkowe odżywki na masę występują jako tzw. matriksów, izolatów bądź hydroizolatów.

Na późniejszym stadium ćwiczeń dobrze jest zdecydować się na odżywki cukrowo-białkowe, czyli tzw. gainery, ale te polecane są już na bardzo zaawansowanym etapie lub przy pospiesznym metabolizmie. spożywanie odżywek na masę można dodatkowo uzupełnić mieszankami z witamin i minerałów.